ЗНО-2020

Карантин, запроваджений проти поширення коронавірусу, вніс корективи в освітні процеси. У цьому листі ми розкажемо про всі ключові зміни у шкільній освіті, які впроваджено на сьогодні. 
Також слідкувати за оновленнями можна на спеціальному інформаційному ресурсі –mon-covid19.info та на сайті МОН.  
ЗНО І ДПА
Зовнішнє незалежне оцінювання  відбудеться за будь-яких обставин. 
Дата його проведення залежить від кінця карантину.
Додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО для окремих категорій осіб триватиме з 25 травня до 9 червня. Через карантин може бути уточнено категорії осіб, які матимуть можливість скористатись додатковим періодом реєстрації. Графік самої додаткової сесії ЗНО буде оприлюднено до 22 травня.
Дати пробного ЗНО також залежать від тривалості карантину, як видно з інфографіки. Зараз учасники пробного ЗНО можуть готуватись до нього: в їхніх особистих кабінетах розміщено матеріали, які допоможуть краще підготуватись до тестування.
Учні 4-х та 9-х класів не складають державну підсумкову атестацію у навчальному році 2019/2020 через епідеміологічну ситуацію в Україні. У відповідних документах робиться запис “звільнений(а)”.
ДПА в 11-х класах відбудеться у форматі ЗНО. 

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Закон України «Про освіту»

 

Лист Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти від 20.01.2020 № 10/01-25/27«Про підготовку до проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання 2020 року»

Стаття 47. Зовнішнє незалежне оцінювання

1. Зовнішнє незалежне оцінювання – це оцінювання результатів навчання, здобутих особою на певному рівні освіти, що проводиться спеціально уповноваженою державою установою (організацією).

2. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері. Зміст програм зовнішнього незалежного оцінювання має відповідати стандартам освіти відповідного рівня і бути доступним для ознайомлення не пізніше ніж за 18 місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

3. Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється на таких принципах:

– валідності (обґрунтованості та придатності методів і технологій оцінювання для конкретних цілей);

– відкритості та прозорості;

– об’єктивності;

– надійності;

– доступності;

– відповідальності.

4. Процедури, форми та порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, з урахуванням можливостей осіб з особливими освітніми потребами та мають бути оприлюднені не менш як за шість місяців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

5. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання здійснюється за кошти державного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання осіб, які завершують здобуття базової та профільної середньої освіти, здійснюється за кошти державного бюджету.

6. Положення про спеціально уповноважену державою установу (організацію) затверджується відповідно до законодавства.

7. Засади зовнішнього незалежного оцінювання, не встановлені цим Законом, визначаються спеціальними законами.

Детальна інформація за посиланням на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

від 09.07.2019 № 947 «Про підготовку до проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної освіти» 


від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 11.05.2019 № 635 «Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


від 18.02.2019 № 221 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369»


від 14.02.2019 № 194/331 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року №1027/900»